CESTUJI S CESTOVKOU

Thajsko: přehled pestré nabídky cestovek

Jste dobrodruzi nebo si chcete odpočinout? Jedna z neatraktivnějších zemí světa může nabídnout téměř všechno. Tropické pralesy, horské treky, nádherné pláže s nejluxusnějšími hotely, skvělé historické památky i živé buddhistické chrámy. Nabídka cestovních kanceláří se thajské pestrosti přizpůsobuje a vzniká tak otázka „Kdo se v tom má vyznat?“ Připravili jsme tedy malý přehled toho, co můžete od zájezdů jednotlivých CK čekat. Vybrali jsme samozřejmě jen ty tématicky nejzajímavější.Co vybrat ...

Pokud patříte mezi ty dobrodružnější povahy, mohli byste se vydat s CK Livingstone na zájezd s názvem Thajské maximum. Kromě historických prohlídek Bangkoku a Sukothaje se budete věnovat hlavně thajskému severu. Zdejší dvoutisícové hory obývají kmeny Karenů a Hmongů a vy si užijete svou malou expedici, když se za nimi vydáte na slonech i bambusových raftech.

Nejširší nabídku pobytů na thajských ostrovech, včetně některých skoro „neznámých“, má pro všechny milovníky moře a bílých pláží v nabídce ESO Travel. Pro ty nejnáročnější jsou připraveny i hotely téměř snového luxusu. Představte si, že máte v pokoji vlastní kus pralesa a bazén. ESO Travel nabízí také pobyty spojené s kurzem thajských masáží nebo kurzem orientálního vaření. ESO Travel jako jediná cestovka má specializovaný katalog jen pro Thajsko, ve kterém si vyberete z mnoha dalších pobytových i několika poznávacích zájezdů.

Pokud jste fandové do památek UNESCO, mohli byste se nechat nalákat na zájezd „Královská města JV Asie“, který náročnějším poznávacím turistům nabízí Adventura a China Tours. Navštívíte historicky nejdůležitější města Vietnamu, Kambodži, Thajska a Laosu: vietnamské Hue – majestátní císařské město na řece Vůní, Angkor Wat – největší hinduistický chrámový komplex, Ayuthayu – ruiny metropole ze "zlatých časů" Thajska a laoský Luang Phrabang – domov mnichů a zlatých chrámů.

„Nadupanou“ poznávačku připravila CK Alvarez. Během měsíce stihnete dobrodružství v horách NP Inthanon na severu Thajska, lenošení na ostrově Krabi, prohlídku Angkor Watu, plavbu po jezeře Tonlé Sap do hlavního města Kambodže a námořní plavbu zpět do Bangkoku. Po takové dovolené abyste si vzali ještě týden na odpočinek.

Zajímavým počinem je i motorkářský zájezd na venkov severozápadního Thajska od CK Rajbas.


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =