CESTUJI S CESTOVKOU

ALVAREZ: Neobjevené krásy Srí Lanky

ALVAREZ: Neobjevené krásy Srí LankyDalší ze série novinek je zájezd Neobjevené krásy Srí Lanky. Jedná se o patnáctidenní cestu, kdy projedete téměř celý ostrov. Poznáte tajuplný neobjevený tamilský sever, ale zároveň na vlastní oči se seznámíte s primitivní těžbou drahých kamenů na jihu ostrova.

Tento zájezd je nejvhodnější pro pokročilé znalce Srí Lanky, kteří už mají za sebou poznávání těch nejtypičtějších a nejznámějších srílanských památek. Na programu zájezdu je například národní park Wilpattu, návštěva Anuradhapury a buddhistického kláštera Thanthirimale, odjez na nejzápadnější cíp Srí Lanky ostrov Mannar, putování po ostrůvkách tamilského severu se zastávkou v centru Tamilnádu ve městě Jaffna. Cesta pokračuje k nejsevernějšímu mysu Point Pedro, dále do nejhlubšího přístavu světa Trincomalee, po východním pobřeží se zastávkou na šnorchlování a koupání na korálových útesech v Passikudah až do Batticaloa.

V druhé polovině zájezdu navštívíte komunity původních srílanských obyvatel „Véddů“, dále pojede okolo mohutných přehrad Randenigala až do bývalého centra britských čajových plantážníků Nuwara Eliya. Odtud je naplánován výlet Srílanskou vysočinou na náhorní plošinu Horton’s Plains, zakončený „výšlapem“ na vyhlídku "Konec světa". V dalších dnech si udělat výlet k místu natáčení filmu Most přes řeku Kwai, kde na vás čeká i možnost raftingu, okusíte místní barbecue, zajedete si prohlédnout centrum těžby drahých kamenů Ratnapura a dojedete zpět do Colomba. Na závěr zájezdu je naplánován výlet do hlavního města Šrí Džajavardanapura Kotte a poznávaní turistických atrakcí v Colombu, odkud se vrátíte zpět do ČR.

Tato novinka má dva termíny, a to v červenci a listopadu a zájezd lze individuálně prodloužit o pobyt v některých přímořských letoviscích na Srí Lance či Maledivách, případně spojit se zájezdem Cejlon – tropický ráj zvířat.

 

Srí LankaSrí Lanka

 


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =