CESTUJI S CESTOVKOU

LIVINGSTONE: Komfortně himalájskými perlami - Bhútánem a Nepálem

LIVINGSTONE: Komfortně himalájskými perlami - Bhútánem a NepálemPoslední Šangri-la, tak je často přezdíván Bhútán, jedna z nejuzavřenějších zemí světa. Jen málokdo se může pochlubit, že Bhútán navštívil. Bhútánský král přísně dbá na to, aby množství cizinců nenarušilo tradiční kulturu tibetského buddhismu, která v hlubokých a obtížně dostupných himálajských údolích vzkvétá už po celá staletí.

Uvidíte, jak pokrok může jít ruku v ruce s tradičními hodnotami. Navštívíte nedobytné pevnosti, skvostné buddhistické chrámy. Nahlédnete do života běžných lidí, uvidíte turnaje v lukostřelbě a budete se kochat barvitou himálajskou přírodou nenarušenou lidskou činností. To vše s plnou penzí a službami na vyšší úrovni, než je v jihovýchodní Asii běžné. Pro zájemce je možné po návštěvě Bhútánu ještě strávit necelý týden v Káthmándském údolí v Nepálu a seznámit se s kulturou Nevárců, jež byla formována splýváním buddhismu a hinduismu.

Staňte se mavic svědky vyvrcholení tradiční slavnosti Tschechu na jaře ve starobylém hradu Paro. K vidění budou tance ve strašidelných maskách buddhistických bohů a démonů, tradiční hudba a další kulturní program. O jedinečnou atmosféru se postarají desítky tančících mnichů a tisíce přihlížejících věřících. Vyvrcholením slavnosti je ceremonie thongdrol, při které je za úsvitu vyvěšována gigantická malba buddhistického světce Padmasambhávy. K vidění bude i slavnostní jarmark a další zajímavosti.

Kulturně poznávací zájezd s několika půldenními pěšími výlety, vhodný pro všechny věkové skupiny. Nabízíme bohatou zkušenost z uvedené destinace. Průvodcem zájezdu je fotograf a publicista Michal Thoma, specialista na hinduistickou a buddhistickou kulturu. Možná je i kratší varianta zájezdu bez Nepálu.Cestujeme v malých skupinkách. Na poslední místa speciální nabídka!

Více informací naleznete na www.livingstone.cz.

Tradiční slavnosti TschechuTradiční slavnosti Tschechu

Tradiční maska na TschechuTradiční maska na Tschechu

Tanec na festivaluTanec na festivalu


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =