CESTUJI S CESTOVKOU

LIVINGSTONE: Tři asijské země během jedné cesty - Thajsko, Kambodža, Barma

LIVINGSTONE: Tři asijské země během jedné cesty - Thajsko, Kambodža, BarmaPoznávací okruh začne v jedné z nejdynamičtěji se rozvíjejících metropolí dnešního světa Bangkoku. Toto město kontrastů a přeměn vás uchvátí nejen svými historickými památkami, ale zároveň svou moderní výstavbou. Prohlédneme si nejznámější buddhistické chrámy, ochutnáme jedinečnou thajskou kuchyni.

Kambodža nabízí jednu z největších a nejkrásnějších stavebních památek lidské historie, chrámový komplex Angkor Wat - památku UNESCO. Zde se na ploše dvou set čtverečních kilometrů dodnes uchovalo 130 polorozbořených paláců a chrámů, které představují jeden z vrcholů světového stavitelství. Do jejich zdí jsou vepsány dějiny zlatého věku Kambodže. Užijeme si i odpočinek a koupání na pohádkovém ostrově Ko Chang.

Barma je tajemná země skrývající se ještě stále před okolním světem. Navštívíme nezapomenutelnou oblast Bagan. Je znám jako "město čtyř tisíc pagod", podle dochovaných záznamů jich zde stálo 4 446. V Barmě žijí také desítky rozmanitých etnických skupin. Naprostá většina obyvatel dosud žije tradičním způsobem života. Společně budeme mít možnost pozorovat rozmanitou přírodu, potkávat se zajímavými lidmi a poznávat jejich tradice.

Více informací naleznete na www.livingstone.cz.

Barma, BaganBarma, Bagan

KambodžaKambodža

Pláže na ThajskuPláže na Thajsku


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =