CESTUJI S CESTOVKOU

REDOK: Za plážemi Zanzibaru a národními parky ukrytými v Keni

REDOK: Za plážemi Zanzibaru a národními parky ukrytými v KeniRovníkovou Keňu i proslulý africký ostrov Zanzibar můžete dokonale objevit díky cestovní kanceláři Redok Travel a jejího poznávacího zájezdu Keňa - Zanzibar.

Slon, Afrika

Krásy Keni

I přesto, že Keňa leží přímo na rovníku, vyznačuje se velkou rozmanitostí krajiny. Většina území je rozsáhlá náhorní plošina s tektonickým příkopem, na jeho okraji vystupují masívy vyhaslých i doposud činných sopek. Krajina dále zahrnuje tropické pobřeží, travnaté stepi, pouště, stále zelené lesy a mangrovové porosty a hory s ledovci.

Živočišná říše nabízí množství různých druhů divoké zvěře, kterou lze díky vhodnému terénu při safari dobře a snadno pozorovat. Králi parků jsou slon africký a lvi. Mezi další zvířata, se kterými se zde můžete setkat, patří nosorožci, žirafy, antilopy, vzácní gepardi, pakoně, zebry, buvoli, ale i prase bradavičnaté, paviáni, kočkodani a stovky druhů ptáků, včetně plameňáků, pelikánů, supů a dalších.

Mláďata, Afrika

Cesta s CK REDOK

Redok Travel

Se zájezdem cestovní kanceláře Redok se podíváte do Mombasy, druhého největšího město Keni a hlavního města Svahilců, národních parků Tsavo či Amboseli, v nichž se podíváte pod Kilimandžáro, do masajské vesnice  a budete pozorovat velká stáda slonů, žiraf, buvolů, pakoňů putujících savanou, ve vodách pak spatříte i hrochy a krokodýly.

Opravdu příjemný je ale zejména začátek zájezdu na ostrově Zanzibar u nejhezčích bílých pláží ve středisku Kendwa. Navštívíte taky zahradu koření, rodný dům Freddieho Mercuryho nebo staré město Stone Town, jež bývalo překladištěm otroků.


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =