CESTUJI S CESTOVKOU

LIVINGSTONE: Unikátní výprava HORNÍ DOLPO s Roudou Švaříčkem

LIVINGSTONE: Unikátní výprava HORNÍ DOLPO s Roudou ŠvaříčkemVydejte se na unikátní výpravu s Rudou Švaříčkem do míst filmu Karavana. Průzkumná expedice zamíří do tajemných míst, o kterých se moc neví, což je největším pozitivem tohoto zájezdu vedeným Rudou Švaříčkem, hlavou i duší festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Jeho motto je: „Himálaj je láska na celý život, cestování nejsilnější droga."

Jedná se o expedice pro horaly a náročné „fajnšmekry“. Unikátní trasa syrovou divočinou vede do nejméně navštěvované části Nepálu ve vysokých horách. Tato řídce osídlená krajina evokuje Tibet. Průkopnický trek neobvyklých prožitků si zaslouží servis koní, nosičů a kuchtíků. Izolovaná místa zpříjemní kvalitní vybavení a spousta pochutin. Vstup do zapovězené oblasti regulovaly vždy permity, moc cizinců se sem zatím nedostalo).

Sinusoida horami přes náročná sedla otevírá panenská údolí, tyrkysová jezera a křišťálové řeky. Kláštery tradičního buddhismu a místa původního náboženství bon. Tyrkysové jezero Poksundo, legendární Shey Gompa, posvátná kora i „Křišťálová hora“. Oživlé vjemy P. Mathiessena a jeho hledání sněžného leoparda i sebe sama. Ve finále exotické horké teraje. Nejhlubší údolí světa mezi osmičkami Annapurna a Dhaulagiri. Horké prameny Tatopani. Subtropická Pokara s jezerem…

Více na www.livingstone.cz.

Nepál, Horní Dolpo

Domorodci, Horní Dolpo

Horní Dolpo


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =