ZAJÍMAVOSTI

Kdy ani cestovní pojištění nepomůže a náklady na léčbu si budete hradit ze svého?

Kdy ani cestovní pojištění nepomůže a náklady na léčbu si budete hradit ze svého?

Cestovní pojištění se pomalu ale jistě stává nezbytnou součástí každé zahraniční cesty. A to je dobře, jenže ne vždy vám sjednaná pojistka pomůže. Nechcete-li přijít v případě pojistné události o plnění, je zapotřebí dodržovat stanovené podmínky. Pojďme se podívat na nejčastější kličky pojišťoven, kvůli kterým můžete ostrouhat.Sjednané cestovní pojištění nemusí být zárukou, že vše dobře dopadne. Pakliže dojde k pojistné události, může nastat pár situací, kdy vám ani platná smlouva nepomůže a pojišťovna vám nic nezaplatí. Jen vybrat cestovní pojištění tak nestačí.

Není lékař jako lékař. Na zdravotnické zařízení se ptejte na asistenci

Turisté často chybují hned při výběru doktora, obvykle jdou k tomu prvnímu, který se jim namane, a to ať už je blízko jejich hotelu, nebo jim ho doporučí na recepci. Jenže s ním zrovna nemusí mít vaše pojišťovna uzavřenou smlouvu, tudíž vám sice náklady na léčbu proplatí, avšak prokážou-li se předražené služby, může vyžadovat vaši spoluúčast. A co tedy pojišťovny doporučují?

 • Pokud to zdravotní stav dovolí, kontaktuje asistenční službu.
 • Bojíte-li se drahého hovoru, sdělte asistenci své číslo a oni vám obratem zavolají zpět.
 • Nechte si doporučit lékaře, který má smlouvu s vaší pojišťovnou.
 • Pozor dejte na hotelové doktory, kteří jsou často předražení.
 • Jestliže jste v ohrožení života, pak samozřejmě vyhledejte nejbližší lékařskou pomoc.

Sportujte bez rizika a s plným vybavením, jinak máte smůlu

Jen cestovní pojištění v základní verzi stačit nemusí, pakliže máte v plánu prožít pořádné dobrodružství, určitě nezapomeňte na připojištění rizikových sportů, především pak celoroční cestovní pojištění se nemusí vztahovat na žádné doplňkové služby, proto si ověřte jeho rozsah a krytí. Avšak ani připojištění vám nemusí v případě potřeby pomoci, pojišťovny totiž vždy posuzují to, zda:

 • pojištění se vztahuje i na vámi provozovaný sport,
 • k úrazu nedošlo v rámci extrémního sportu,
 • při sportování jste měli dostatečné vybavení.

Co nemoci, těhotenství a stáří? I tyto situace vás mohou dostat do problémů

Proplácet plnění se pojišťovnám nechce ani tehdy, když na zahraniční dovolenou vyrazíte:

 • nemocní,
 • s chronickým onemocněním,
 • těhotné.

Pokud vás před odjezdem trápí vysoké horečky a váš stav se na dovolené jen zhorší, budete si následnou léčbu platit sami. Pacienti s chronickým onemocněním musí být před odjezdem stabilizovaní. Těhotné ženy v 28. týdnu by zahraniční cestu taktéž měly dobře zvážit, pokud přijde čas na porod, pojišťovna vám náklady neproplatí. Co se seniorů týká, ti musí po 80. roce počítat s příplatkem, a to kvůli tomu, že v jejich věku už je pravděpodobnější riziko úrazu či nemoci.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =