OUTDOOROVÉ ZAJÍMAVOSTI ZAJÍMAVOSTI

Objeďte s námi svět! Letos to bude minimálně dvakrát

Objeďte s námi svět! Letos to bude minimálně dvakrát

Třetí ročník cestovatelského festivalu Na@Na se letos uskuteční v Kutné Hoře, a to v sobotu 6. října 2018 v GASKu (Galerie Středočeského kraje).Do prostor Jezuitské koleje (GASK je partnerem akce a zde sídlí) přijede povyprávět o svých cestách fotograf Pavel Svoboda, průkopník pomalého cestování Matouš Vinš, autorka knihy Kde ženy vládnou Kateřina Karásková i další.


Kvalitní přednášející, Kutná HoraPřednášející, Kutná Hora

Spousty jídla a čaje na festivalu, Kutná HoraSpousty jídla a čaje na festivalu, Kutná Hora

Setkání cestovatelů s veřejností, Kutná HoraSetkání cestovatelů s veřejností, Kutná Hora

 

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...


Program festivalu Na@Na (Na podzim Na cestě / Na cestě Na sněhu / Na jaře Na cestě / Na cestě Na slunci) bude zahájen v 11:30 a diváci se mohou těšit na sedm přednášek, dobré jídlo, kvalitní čaj a letošní novinku: minikoncert mladičké písničkářky Pavlíny Černocké.

„Celý festival je koncipován jako nezisková akce, ani já, ani nikdo z dobrovolníků z ní nic nemáme, naopak většina z nás něco vkládá,“ říká hlavní organizátor festivalu Jiří Kalát. Stejně tak do programu mnoho vkládají i naši přednášející, díky jejichž povídání se podíváme do Albánie, Argentiny, Chile, Španělska, Nepálu a dvakrát objedeme svět, jednou se projedeme na motorkách a jednou zase nahlédneme do tajemství stále živých matriarchátů.

Krásné prostory GASKu, Kutná HoraKrásné prostory GASKu, Kutná Hora

Organizátoři festivalu Na@Na chtějí ukázat lidem, že cestovat se dá jakkoliv, kdykoliv, v jakémkoli věku i s jakýmkoliv rozpočtem. Chtějí vytvořit platformu pro setkávání cestovatelů a lidí. Festival je určen pro širokou veřejnost a tomu jsou uzpůsobeny i ceny.  „Chtěl bych, aby lidé mohli strávit odpoledne plné přednášek bez toho, aby je to zruinovalo nebo je neustále obtěžovaly reklamy na cestovní kanceláře nebo společnosti nabízející pojištění,“ říká Kalát.

 

Plakat


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =