ZAJÍMAVOSTI ZAJÍMAVOSTI

Kolik zaplatíte za cestovní pojištění do Chorvatska, Egypta a Thajska?

Kolik zaplatíte za cestovní pojištění do Chorvatska, Egypta a Thajska?

Cestovní pojištění by mělo být součástí každé zahraniční dovolené. Pokud tak plánujete vyrazit k moři, rozhodně sjednání pojistky nepodceňujte.Víme, kolik zaplatíte za cestovní pojištění do Chorvatska, Egypta, Thajska i Dominikánské republiky.

Sjednat pojištění na cesty je snadné, rychlé a rozhodně se vyplatí. Konečnou cenu za dovolenou pojištění výrazně nenavýší, v případě pojistné události by ale rodinný rozpočet mohla absence pojištění ovlivnit na velmi dlouhou dobu.

Kolik stojí cestovní pojištění do Chorvatska?

Čtyřčlenná rodina, která vyrazí automobilem do Chorvatska, zaplatí za 9 dní v zahraničí za základní cestovní pojištění od 300 Kč. Pakliže kromě léčebných výloh bude mít rodina zájem také o pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění a pojištění zavazadel, připlatí si zhruba 700 Kč.

Plitvická jezera, ChorvatskoPlitvická jezera, Chorvatsko

Sjednáváte-li si cestovní pojištění online, pak se nenechte nalákat na nízké ceny a dobře zvažte pojistné limity. U léčebných výloh do limitu 1 000 000 Kč a 7 000 000 Kč je velká cenová propast, stejně tak v případě odpovědnosti do 1 000 000 Kč a do 25 000 000 Kč.

Chcete-li si týdenní dovolenou užít bez starostí, pak volte zlatou střední cestu, kdy za cestovní pojištění spolu s připojištění zaplatíte za čtyři osoby zhruba 1 000 Kč. Pokud plánujete na dovolené zkoušet rizikové sporty, je nezbytné se připojistit!

Kolik stojí cestovní pojištění do Egypta?

Ceny za cestovní pojištění v rámci Evropy se moc neliší, proto obdobnou částku, kterou zaplatíte za dovolenou v Chorvatsku, dáte i za dovolenou v Itálii, ve Španělsku, v Řecku nebo v Bulharsku. Velké rozdíly v nákladech nejsou ani u afrických zemí, jako jsou Egypt, Turecko či Tunisko.

Pláže Dominikánské republiky Pláže Dominikánské republiky

Za týdenní dovolenou v Egyptě čtyřčlenná rodina zaplatí zhruba 1 000 Kč, pakliže si zvolí:

-        neomezené léčebné výlohy,

-        odpovědnost do 25 000 000 Kč,

-        úrazové pojištění do 1 000 0000 Kč,

-        pojištění zavazadel do 40 000 Kč.

V případě nižších limitů se cena bude pohybovat kolem 500 Kč. Pro jednotlivce pak náklady na cestovní pojištění se pohybují v rozmezí od 100 Kč do 300 Kč.

Kolik stojí cestovní pojištění do Thajska a Dominikánské republiky?

Cestovní pojištění můžete mít sjednané na celý rok u kreditní karty. Ne vždy je ale platné i mimo Evropu, proto se o platnost pojištění zajímejte vždy před každou zahraniční dovolenou.

Thajské pláže a ostrovyThajské pláže a ostrovy

Za zájezd například do oblíbeného Thajska či Dominikánské republiky si už připlatíte. Nejlevnější cestovní pojištění pro čtyřčlennou rodinu začíná na 500 Kč, avšak vhodnější variantou je pokročilejší produkt, jehož cena se pohybuje kolem 1 700 Kč. Na jednoho pak týdenní cestovní pojištění vychází zhruba na 400 až 500 Kč.

V případě vzdálenějších destinací volte vyšší limity pojistného plnění, především náklady na lékařskou péči se mohou v zemích mimo Evropskou unii vyšplhat do horentních výšin.


Diskuse

Helenka Bubnová
Helenka Bubnová

Já už léta využívám krátkodobé pojištění od OZP. Zatím mě příjde nejvýhodnější a dostačující. Dokonce tam mají velkou výhodu pro mladé lidi do 26 let to mají zdarma což je super a vyplatí se využít.

Franta35
Franta35

Nevážu se na jednu společnost. Vždy si vše rád porovnám, než se rozhodnu. Proto využívám servis stránek:https://financer.com/cz/pojisteni/cestovni/

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =