TESTUJEME ZAJÍMAVOSTI

Solární lampička má 100 možných využití a je praktičtější než čelovka

Solární lampička má 100 možných využití a je praktičtější než čelovka

Dostali jsme k otestování nafukovací solární lampičku. Přiznávám, že v první vteřině mi to přišlo jako trochu zbytečnost, ale celkem brzy jsem zjistil, že to je užitečná věcička.Vzali jsem ji na feraty do Julských Alp, k Lipnu a k moři. A používáme ji i doma. Má opravdu spousty využití, často je praktičtější než čelovka. Jaké jsou její největší plusy?


Při svitu lampy můžete pohodlně číst i v mapěPři svitu lampy můžete pohodlně číst i v mapě

Lampičku můžete pověsit i na stromLampičku můžete pověsit i na strom

Lampička Luci složenáLampička Luci složená

Prohlédněte si další fotografie k článku...


1. Je lehká

Lampička váží jen 125 gramů a ve vyfouknutém stavu je skladná. Složená má rozměry jen 12 x 10 x 2,5 cm a tak se vejde i do malé skulinky mezi zabalenými věcmi.

2. Nikdy jí nedojdou baterky

Přes den se lampička sama nabije na plnou kapacitu, stačí ji mít cca 7 hodin na běžném denním světle. Svítit potom vydrží přibližně stejnou dobu - a někdy i déle, záleží na tom, jaký mód svícení zvolíte.

3. Ušetříte a ještě jste ekologičtí

Díky tomu, že se lampička nabíjí výhradně solární energií, není potřeba hlídat, zda máte dost náhraních baterií, nosit je, kupovat... Jsou na země, kde recyklace odpadu dobře nefunguje - tak alespoň přispějete svou troškou do mlýna. Podle výrobce je možné 300-500 dobití lampičky bez změny vlastností.

Nafouknutá svítící lampička LuciNafouknutá svítící lampička Luci

4. A další výhody?

Zkuste jít v noci do lesa na záchod s čelovkou a s lampičkou a uvidíte ten rozdíl :) Navíc se vám nerozbije o kámen, není na ní nic, co by mohlo prasknout. Pokud si ji zapnete ve stanu nebo třeba venku při večeři (a předchozím vaření), nebudete se navzájem oslňovat, uvidíte si do obličeje a i práci osvětlí dostatečně. Navíc ji nafouknutou můžete pověsit na strom nebo do stanu. Kromě toho se hodí i na romantické sezení na břehu rybníka nebo moře. Lze zakoupit i ve variantě s měkkým světlem, které připomíná svit svíčky. Některé z lampiček navíc dokážou svítit i červeným světlem nebo blikat.
U nafukovací solární lampičky je hodně důležitá trvanlivost. Vyberte si tedy nějakou kvalitní značku. Námi testovaná značka Luci vypadá velmi bytelně. Známí ji už rok berou všude možně na cesty, malá dcera jim ji morduje a lampička pořád drží.

Lampička neoslňujeLampička neoslňuje

Luci vyrábí několik verzí solárních lampiček. Menší, větší. S různými módy svícení. Novinkou na trhu bude solární nafukovací lampička, která zároveň slouží k dobíjení mobilu.
Zaujala vás nafukovací solární lampička Luci? Pořídit si ji můžete například na eshopu www.6c.cz. Na další podrobnosti Mrkněte na www.mpowerd.cz.

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =