NOVINKA ZAJÍMAVOSTI

Svět outdooru 1/2018: Rila a Pirin, Retezat, ukrajinské poloniny, Dachstein feratově a mnoho dalšího!

Svět outdooru 1/2018: Rila a Pirin, Retezat, ukrajinské poloniny, Dachstein feratově a mnoho dalšího!

SVĚT OUTDOORU 1/18: bulharská Rila a Pirin, rumunský Retezat, ukrajinské poloniny, feraty v okolí Ramsau am Dachstein, okruh Dachsteinrunde, přes Stüdlgrat na Grossglockner, Jiří Bína na kole kolem světa, Katka Petríková o trendech v cestování, speciál Svět běhu
Svět outdooru 1/2018.Svět outdooru 1/2018.

 

KDE NAJÍT SVĚT OUTDOORU?


Ve vybraných trafikách za 39 Kč.

V elektronické verzi na Alza.cz.


Výhodné roční předplatné za 95 Kč!

S předplatným získáte následující 4 čísla časopisu, lezecký a vodácký speciál a praktické mapy.

 

K členství v Alpenvereinu přes SvetOutdooru.cz je roční předplatné za 1 Kč.

 

 

Obsah Světa outdooru 1/2018.Obsah Světa outdooru 1/2018.

Hory východní Evropy

Nespoutané hory východní Evropy – to jsou liduprázdná pohoří, skalnaté štíty, sytě zelené louky v podhůří, pasoucí se dobytek... Civilizací nedotčené kouty přírody ideální pro nepoučitelné romantiky. Vydejte se s námi v prvním čísle na toulky rumunským Retezatem, bulharskou Rilou a Pirinem nebo několika ukrajinskými poloninami!


Propojení bulharských pohoří Rila a Pirin vznikne parádní horský přechod.Propojení bulharských pohoří Rila a Pirin vznikne parádní horský přechod.

Romanticky zvlněné kopce ukrajinských polonin projdeme ve třech krásných hřebenovkách.Romanticky zvlněné kopce ukrajinských polonin projdeme ve třech krásných hřebenovkách.

Rumunský Retezat skrývá množství jezer, pasoucí se stáda dobytka a řadu vrcholů k výstupům!Rumunský Retezat skrývá množství jezer, pasoucí se stáda dobytka a řadu vrcholů k výstupům!

 

Prohlédněte si další ukázky z časopisu!


Dachstein feratově i trekově

Skoro třítisícový Dachstein patří k oblíbeným vrcholům milovníků VHT. Samotný vrchol ale není jediným zajímavým cílem v okolí. V prvním čísle časopisu vyrazíme na krásnou okružní túru po pohostinných horských chatách okolo celého masivu nebo prolezeme krásné vzdušné feraty v okolí Ramsau am Dachstein.

Perfektní vzdušné lezení v okolí Ramsau am Dachstein. Objevte s námi feratové eldorádo!Perfektní vzdušné lezení v okolí Ramsau am Dachstein. Objevte s námi feratové eldorádo!

Přes Stüdlgrat na Grossglockner

Horský vůdce Vojta Dvořák sepsal návod jak na oblíbenou lezeckou túru na nejvyšší vrchol Rakouska. Nechybí ani podrobný návod, jaký „matroš“ budete na túru potřebovat a na co si dát pozor.

Jiří Bína: Na kole kolem světa

I když do té doby na kole skoro nejezdil, pořídil si Jiří Bína k padesátce kolo a o pár let později na něm vyrazil do světa. Už přes 15 let na etapy objíždí zeměkouli. Každý rok zhruba na tři měsíce zmizí sám jen se svým kolem v dalekých krajích, denně ujede kolem 100 km, spí pod stanem… Jeho cesty ho zavedly do několika desítek zemí na šesti kontinentech, v nohách má za tu dobu neuvěřitelných víc než 78 600 km...

Jiří Bína po padesátce vyrazil na kole do světa. Jaká životní filozofie ho žene za objevováním dalších míst v sedle kola?Jiří Bína po padesátce vyrazil na kole do světa. Jaká životní filozofie ho žene za objevováním dalších míst v sedle kola?

Katka Petríková: O trendech v cestování

S levnými letenkami se v poslední době roztrhl pytel a cestování se stává stále masovější záležitostí. Neztrácí už exotika kvůli množství lidí své kouzlo a dají se ještě objevit autentická místa i v turistických zemích? Na naše všetečné dotazy odpovídala Kateřina Petríková, která už více než pět stojí v čele nejčtenějšího cestovatelského portálu u nás HedvabnaStezka.cz.

S šéfredaktorkou HedvabnaStezka.cz Katkou Petríkovou jsme si povídali o nejčastějších nešvarech novodobých cestovatelů.S šéfredaktorkou HedvabnaStezka.cz Katkou Petríkovou jsme si povídali o nejčastějších nešvarech novodobých cestovatelů.

Novinky z ISPO 2018

Co přinesl největší světový outdoorový veletrh v Mnichově? Čím se blýskly zahraniční a české značky? Náš tým byl u toho a vše zdokumentoval!

Nové trendy, oceněné výrobky, zajímavé vychytávky. Vybrali jsme to, co nás na největším outdoorovém veletrhu nejvíc zaujalo.Nové trendy, oceněné výrobky, zajímavé vychytávky. Vybrali jsme to, co nás na největším outdoorovém veletrhu nejvíc zaujalo.

Recenze

Jako vždy náš tým testerů na vlastní kůži vyzkoušel a ověřil různé outdoorové vybavení.Jako vždy náš tým testerů na vlastní kůži vyzkoušel a ověřil různé outdoorové vybavení.

 

Speciál Svět běhu

32 stran o běhání v přírodě: tipy na trénink, rozhovor s skyrunnerkou Annou Strakovou, s čím nám může pomoct kineziotaping, jak běháním spalovat tuky, jak začít s orientačním během, jarní výběhy českou přírodou a mnoho dalšího!

Speciál Svět běhu: 32 stran, nabitých tréninkovými tipy pro běžce každé úrovně, inspirativní rozhovory i recenze novinek ve vybavení.Speciál Svět běhu: 32 stran, nabitých tréninkovými tipy pro běžce každé úrovně, inspirativní rozhovory i recenze novinek ve vybavení.

 

Pěkné čtení přeje

Natálie Kohoutková

šéfredaktorka


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =