CESTOVÁNÍ S DĚTMI ZAJÍMAVOSTI

Z newsletteru HedvabnaStezka.cz: Ani s dětmi nemusíte opouštět své cestovatelské sny

Z newsletteru HedvabnaStezka.cz: Ani s dětmi nemusíte opouštět své cestovatelské sny

Jak se cestuje s malými i velkými dětmi, které destinace jsou nejlepší a na co si dát pozor?Chystáte se na cestu s miminkem a nevíte, na co se připravit a co vás čeká? Naše autorka Kelsang Lhamo absolvovala hned několik dlouhých i krátkých letů s malým synem a své tipy a triky, jak cestu přežít prozradila v článku 8 dobrých rad, jak v klidu přežít létání a cestování s malými miminky.

I dlouhé lety se s dětmi dají přežítI dlouhé lety se s dětmi dají přežít


Na druhou stranu - dítě není malý dospělý a některé destinace se podle odborníků hodí až ve vyšším věku. Pár rad nabízí článek specialisty na cestovní medicínu Mudr. Rastislava Maďara 7 zdravotních důvodů, proč necestovat do exotických zemí s dítětem do 2 let věku. Zvažte všechna rizika, která v dané destinaci dítěti hrozí a zkuste se zamyslet, jestli není lepší počkat s návštěvou pár let. Spoustu osobních zkušeností rodičů cestovatelů najdete také v článku Cestování do exotiky s dětmi? Ano či ne?

A co když dítě teprve čekáte? I těhotenství se dá do jisté míry prožít na cestách. O tom, kolik stojí prohlídky u lékaře v zahraničí, co proplatí pojišťovna a jak dlouho se dá cestování v těhotenství vydržet, se dozvíte více v článku Těhotná po Asii. Je vůbec možné dlouhodobě cestovat a kolik to stojí?

Těhule by se neměly mazlit s kočkama. Pro mě nemyslitelný. Vyřešila jsem to po svém. Thajsko.Těhule by se neměly mazlit s kočkama. Pro mě nemyslitelný. Vyřešila jsem to po svém. Thajsko.

Vyberte si ty nejlepší destinace, kde si to užijete vy i děti

Nebojíte-li se dlouhého letu, jako docela ideální destinace pro cestování s předškoláky i batoletem se jeví Nový Zéland. Více v článku Několik tipů a rad, jak se dá cestovat po Novém Zélandu s dětmi každého věkuDětská hřiště jsou na Novém Zélandu v téměř v každé malé obci. Toalety jak veřejné, tak v restauracích často pamatují na přebalování dětí. V přírodě kromě místy nepříjemných muchniček a často ostrých slunečních paprsků nehrozí žádné výrazné nebezpečí. Kojení na veřejnosti je běžné a většina restaurací a kaváren má dětské jídelní židle. Na aktivity mají děti výrazné slevy a často lze pořídit rodinné vstupné.

Lucie Ernestová vyrazila se svými již školou povinnými syny do Indonésie a o své zkušenosti se dělí v článku S dětmi po Indonésii aneb proč vyrážet za hranice poznaného. Cílem výpravy bylo vytrhnout celou rodinu ze zrychleného životaběhu, vyladit rodinnou rozhozenost, načerpat inspiraci životní i kreativní a samozřejmě poznat další části této rozmanité země. Jak se jim to povedlo?

Lidé jsou tu malí. Všichni jsou fascinovaní, že je náš desetiletý Lukáš větší než mnozí dospělí.Lidé jsou tu malí. Všichni jsou fascinovaní, že je náš desetiletý Lukáš větší než mnozí dospělí


Další příjemnou destinací se jeví Thajsko. To pečlivě s dětmi procestovala zase Denisa Kvaltýnová a své zážitky zapracovala hned do dvou článků S dětmi po Thajsku I. díl a S dětmi po Thajsku II. díl. Přečtěte si oba!

Poměrně slušným lákadlem a obrovským zážitkem pro celou rodinu může být i cestování na jachtě. Plout po Karibiku na plachetnici je snem nejednoho cestovatele a dobrodruha. Teploučká a průzračná voda, spousta exotiky, pohodový životní styl a v neposlední řadě i pravidelný vítr předurčují tuto destinaci na pomyslný vrchol mezi milovníky tropického cestování. Možná vás překvapí, že všechno tohle si klidně můžete užít i s dětmi! Více v článku Jak poznat to nejhezčí z Karibiku na jachtě a s dětmi?.

A pokud bychom mohli doporučit jednu evropskou destinaci, tak by jí rozhodně bylo Švýcarsko!

S dětmi ve školce na Sumatře, to mi bylo 11 měsíců, IndonésieSaša dětmi ve školce na Sumatře, to mu bylo 11 měsíců, Indonésie

Malý rekordman a podcast o cestování s dětmi po Evropě

Inspirací pro vaše dítě může být i malý Saša, který ve svých necelých dvou letech procestoval 27 evropských a asijských zemí. Vtipný článek o cestování jeho pohledem si rozhodně nenechte ujít! Nejprve ale můžete začít cestováním po Evropě a horách s dítětem v batohu. Inspirací Vám jistě bude novinářka Klára Kubíčková a podcast s ní.

Koho sledovat pro inspiraci k cestování s dětmi?


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =