KINO BRASIL ZAJÍMAVOSTI

4. ročník přehlídky brazilské kinematografie Kino Brasil je tu!

4. ročník přehlídky brazilské kinematografie Kino Brasil je tu!

Kinematografie vzdálené Brazílie letos po čtvrté prozáří plátno Bia Oko a přinese tak do prvních listopadových dní notnou dávku zaoceánské kultury!Od čtvrtka 2. do neděle 5. 11. 2017 zavládne v kultovním kině na sedmičce přívětivá atmosféra festivalu Kino Brasil. Ten již tradičně věnuje prostor silným hlasům současných brazilských režisérů, snímkům oceňovaným ve všech koutech světa i nezávislým unikátům.

NÁVRATY, v jejichž duchu se poneseme od zahajovacího večera do posledního představení v kině, ale také během doprovodného programu, jsou tématem letoška. Návraty do vlasti, do dětství, do minulosti, ke kořenům, domů, k sobě… návraty všeho druhu. Ale především návraty k Brazílii, k její čisté neporušené podstatě, k její vřelosti a smyslnosti, k otevřenosti a laskavosti jejího lidu, hojnosti a kráse přírody, potenciálu a jedinečnosti umění.

Kino Brasil uvede na desítku projekcí, ukáže různorodost Brazílii vlastní, smaže pomyslnou hranici (ne)porozumění a nabídne tak spoustu neotřelých diváckých zážitků. Žánrově i tematicky pestré filmové menu přichutí hudba pro fajnšmekry v Café Jedna. A kdyby bylo třeba uspokojit další smysly, naskytne se možnost zakusit něco z brazilské gastronomie.

Na své si přijdou i děti, pro které se opět chystá zvláštní sobotní odpoledne. Tentokrát se bude jednat o opravdovou perličku v podobě loutkového divadla. Tematický workshop s umělcem je samozřejmostí. Přijďte si zpestřit podzimní náladu, v sále budete mít Brazílii na dosah a odnesete si nevšední filmový zážitek.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =