RECENZE ZAJÍMAVOSTI

Recenze: LIZARD KROSS IBRIDO - pohodová bota pro mnoho využití

Recenze: LIZARD KROSS IBRIDO - pohodová bota pro mnoho využití

Lizard Kross Ibrido je velmi pohodlná napůl bota, napůl sandál. Dobře drží, skvěle větrá a přitom dostatečně kryje nohu. Najde mnoho využití při letním cestování do blízkých i vzdálených končin.Údaje výrobce:

Infocena: 2750 Kč
Dodává: SPORT&MODA s.r.o
Více info na www.funrun.cz

Lizard Kross Ibrido je velmi zajímavý hybrid mezi sandálem a botou.

Od sandálu má bota převzatou lehkost, neboť váží jen něco přes 200 gramů. Dále prodyšnost, kterou zajišťuje osm velkých otvorů ve svršku boty. A také to, že zčásti gumovou část kolem paty můžete snadno sešlápnout a z boty udělat dle potřeby "nazouváky".

Od běžných bot pak Lizard Kross Ibrido převzal krytí prstů i paty. Krytí prstů není jen symbolické, ale ochrání i proti středně silnému nechtěnému nakopnutí kamene.

 

Lizard Kross Ibrido - bota pro mnoho použitíLizard Kross Ibrido - bota pro mnoho použití

 

Lizard Kross Ibrido je výjimečný i přilnavostí podrážky, která bez problémů drží i na mokrém povrchu. Podrážku má z Vibramu s vícesměrným a samočistícím vzorkem. V normálních sandálech se při chůzi třeba po kamenech u řeky rozhodně nebudete cítit tak jistí, jako v Ibridech. Vyzkoušeno, ověřeno, potvrzuji.

Také šněrování připomíná spíše klasické boty. Jde o pružné tkaničky se stahovadlem, uchycené na každé straně na čtyřech místech, takže se dobře přizpůsobí noze. Svršek je navíc v části kolem holeně pružný.

 

Pružný svršek boty Pružný svršek boty

 

Lizard Kross Ibrido se vyznačuje také mimořádnou pružností podrážky i svršku. Díky tomu lze botu mimochodem snadno sbalit a vecpat do posledního zbývajícího prostoru v batohu, což je velmi praktická vlastnost, kterou jsem na cestách několikrát velmi ocenil.

 

Lizard Kross Ibrido je tak pružný, že ho můžete i zmuchlat a strčit do malé kapsy batohuLizard Kross Ibrido je tak pružný, že ho můžete i zmuchlat a strčit do malé kapsy batohu

 

Kombinace přilnavosti a pružnosti a celkový "střih" boty dohromady vytváří příjemný pocit při nošení. To oceníte zejména, když budete mít třeba někde na cestách botu na noze celý den. Díky větrání vám nebude vadit ani horko.

 

Lizard Kross Ibrido se hodí do přírody i do městaLizard Kross Ibrido se hodí do přírody i do města

 

Za hlavní výhodu celkově považuji hlavně univerzálnost boty: používám ji jak při cestování do teplých krajin, tak na menší procházky v přírodě či kolem vody. Když zrovna nikam necestuji, prakticky permanentně ji mám na verandě a chodím v ní po zahradě. A dokonce, v letním horku, ji beru i do města na některé pracovní schůzky. Není v ní totiž vedro a přitom vypadá podstatně "seriozněji" než obyčejné sandály. A díky zakrytým prstům na nohou mé obchodní partnery nestraší pohled na zmodralé nehty, deformované vytrvalosím během.

 

Využít se dá i jako nazouvákVyužít se dá i jako nazouvák

Zaujalo mě:
  • Pohodová bota pro mnoho využití
  • Napůl sandál, napůl bota
  • Neklouže

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =