ZAJÍMAVOSTI

Svět outdooru 2/2017: Treky ve Skandinávii a Zakavkazsku, feraty v Alpách i u nás!

Svět outdooru 2/2017: Treky ve Skandinávii a Zakavkazsku, feraty v Alpách i u nás!

Svět outdooru 2/2017: Skandinávie: trekování v Norsku, Švédsku a na Islandu, treková mozaika Zakavkazska: Gruzie, Arménie a Ázerbajdžán, speciál Lezecký svět: metodika na feraty, top feratové oblasti v ČR a Alpách, Peggy Marvanová o laponské výzvě, recenze.

Milí příznivci (Světa) outdooru,

letní číslo časopisu právě vyšlo z tiskárny a míří k předplatitelům a na distribuční místa. Těšit se můžete na pořádnou dávku čtení, plného letní pohody, horských dobrodružství a vůně dálek.

Svět outdooru 2/2017Svět outdooru 2/2017

Obsah Světa outdooru 2/2017.Obsah Světa outdooru 2/2017.


 


 

SVĚT OUTDOORU 2/2017 KE STAŽENÍ


SKANDINÁVIE

V květnovém čísle se vypravíme objevovat trekové krásy drsného severu – konkrétně IslanduNorskaŠvédka. V Norsku jsme vybrali šestici destinací (Jotunheimen, Hardangervidda, Trollheimen aj.), ve kterých vám nabídneme hned několik variant kratších i delších treků. Nechybí praktické informace od znalkyně místních poměrů Radky Staňkové, která v Norsku dlouhodobě žije. Švédským Sarekem nás provede její kamarádka Hanka Špičková, která s láskou popsala tenhle drsný nehostinný kout severské divočiny bez cest a lidí. Na Islandu projdeme jeden z nejoblíbenějších treků ostrova, Laugavegur, tedy trek skrz Duhové hory. Tohle tří- až pětidenní putování je totiž nejlepší ilustrací, proč se Islandu přezdívá Země ohně a ledu.

Sedm nejzajímavějších trekových lokalit Norska.Sedm nejzajímavějších trekových lokalit Norska.

Tipy na trekování ve švédském národním parku Sarek.Tipy na trekování ve švédském národním parku Sarek.

Trek skrz islandské Duhové hory.Trek skrz islandské Duhové hory.

 

Prohlédněte si celou fotogalerii!

ZAKAVKAZSKO

Dozvíte se také, kde v létě protáhnout pohorky v GruziiArménii a Ázerbájdžánu. Podíváme se jak do oblíbené gruzínské Svatenie, tak k arménským klášterům, až magicky zasazeným do okolní krajiny.

Treková mozaika Gruzie, Arménie a Ázerbájdžánu.Treková mozaika Gruzie, Arménie a Ázerbájdžánu.

PŘEDPLATNÉ ČASOPISU SVĚT OUTDOORU

 

Časopis si objednejte za 95 Kč za rok až do schránky!

 

S předplatným získáte 4 čísla za rok, běžecký, lezecký a vodácký speciál, praktické mapy a řadu výhod a slev.


ALPY

Pro milovníky ferat, turistiky i VHT máme skvělou zprávu. Vyslyšeli jsme vzkazy od našich předplatitelů a přidali více témat právě z Alp. Těšit se tedy můžete na tipy na pohodovouturistiku ve slunných Korutanech, popis šestice oblíbených feratových lokalit v dojezdové vzdálenosti z ČR s tipy na feraty pro lezce každé pokročilosti i na náročnou VHT túru ve švýcarském Wallisu. Jako přílohu časopisu navíc posíláme i praktického průvodce po MTB trasách v Rakousku!

Slunečné Korutany si užijete pěšky i na kole.Slunečné Korutany si užijete pěšky i na kole.

ČESKO

Po Česku se vydáme na pohodovou plavbu po řece Ohřina kole se projedeme po severní Moravě a nahlédneme také na krásy, které skrývá pod povrchem.

ROZHOVOR

Extrémní bikerka Peggy Marvanová se letos vrátila po neúspěšném pokusu podruhé do zamrzlého Laponska. S přítelem Adamem tam po 27 dní bojovali s extrémními mrazy a odkázáni jen sami na sebe prošli trasu dlouhou víc než 900 km. Podařilo se jim to, co dosud žádném závodníkovi před nimi – dorazit až do cíle!

Peggy Marvanové a Adamu Záviškovi se letos podařilo jako historicky prvním dokončit závod Lapland Extreme Challenge.Peggy Marvanové a Adamu Záviškovi se letos podařilo jako historicky prvním dokončit závod Lapland Extreme Challenge.

LEZECKÝ SVĚT

Speciální příloha Lezecký svět se tentokrát zaměří na feraty. Foto Hannah/Jakub Cejpek.Speciální příloha Lezecký svět se tentokrát zaměří na feraty. Foto Hannah/Jakub Cejpek.

Ve lezeckém speciálu, zaměřeném tentokrát na feraty, se podíváme na zoubek metodice a nejčastějším chybám na zajištěných cestách. Horský vůdce Vojta Dvořák připravil devět stran nabitých praktickými metodickými tipy, jak se na feratách pohybovat bezpečně. Poradíme také tipy na top lokality u nás i v Alpách.

Umíte lézt po feratách bezpečně? Přečtěte si, jaké jsou nejčastější chyby a jak správně na to.Umíte lézt po feratách bezpečně? Přečtěte si, jaké jsou nejčastější chyby a jak správně na to.

Jaké vybavení stačí na feraty začátečníkům a co by nemělo ve výbavě chybět profíkům?Jaké vybavení stačí na feraty začátečníkům a co by nemělo ve výbavě chybět profíkům?

Top feratové oblasti v Alpách, kam byste měli vyrazit.Top feratové oblasti v Alpách, kam byste měli vyrazit.

 

Nechybí ani důkladné recenze outdoorového vybavení, rozhovory a další zajímavé čtení.

Za redakci Světa outdooru přeje pěkné čtení

Natálie Šírová

Šéfredaktorka


Diskuse

Martin Macháček
Martin Macháček

Tak nevím, nespletl si tady někdo Zakavkazsko se Zakarpatskem?

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =