MAURICIUS ZAJÍMAVOSTI

Mauricius: Tip na treky v národním parku Black River Gorges

Mauricius: Tip na treky v národním parku Black River Gorges

I když na Mauricius, ostrov prostřed Indického oceánu, míří většina cestovatelů hlavně za koupáním a užíváním si sluníčka, ostrov nabízí vyžití i pro milovníky turistiky.Pokud už vás koupání, slunění a jezení dobrého místního jídla omrzí, vydejte se do malebného vnitrozemí ostrova a vyrazte na trek. Čekají vás malebné zelené kopce, kaňony s prudkými vodopády a rozpraskané skály. Skvělým výchozím místem je například Le Pétrin, odkud je dobře dostupný národní park Black River Gorges. Tento národní park je největší na Mauriciu a najdete v něm poslední pozstatky místního pralesa. Díky tomu zde přežívají jedinečné druhy rostlin a živočichů - například ovocný netopýr předívaný létající liška.

Národní park Black River Gorges, MauriciusNárodní park Black River Gorges, Mauricius

V Le Pétrin při vstupu do parku najdete návštěvnické centrum, je dobré si ale mapku parku pořídit již předem.

Trek k vodopádům Tamarind

Trek k vodopádům Tamarind je nejlepší začít právě u Le Pétrin. Trasa je asi čtyřhodinová a není příliš obtížná. Po cestě se však těšte na nádherné výhledy na přírodní krásy parku. Samotné vodopády Tamarind jsou také překrásné.

Vodopády Tamarind, MauriciusVodopády Tamarind, Mauricius

AF logo

Pokud se chystáte na Mauricius, doporučujeme vydat s leteckou společností Air France. Z Prahy se na tento exotický ostrov dostanete pohodlně s jedním přestupem v Paříži na letišti Charlese de Gaulla. Letiště Charlese de Gaulla bylo společností Skytrax oceněno jako „Nejlépe vylepšené letiště“ roku 2015. Z Prahy tam létá denně 6 přímých linek stejné společnosti a let Praha – Paříž trvá 1h 50 min.

Trek ke Grande Riviere Noire

Vydejte se opět z Le Pétrin do hloubi parku Black River Gorges. Přibližně v polovině trasa klesne k řece a pokračuje malebným řííčním údolím. V některých částech je terén stezky náročnější, zvolte si proto vhodnou obuv. Tato trasa vyžaduje už určitou fyzickou zdatnost a její zdolání trvá přibližně 5 hodin.

Pohled na Park od Grande Riviere Noire, zdroj: guide.voyages-sncf.comPohled na Park od Grande Riviere Noire, zdroj: guide.voyages-sncf.com


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =