FESTIVAL ZAJÍMAVOSTI

Klimatické změny na vlastní oči: dokument Ledy a přílivy na SFF

Klimatické změny na vlastní oči: dokument Ledy a přílivy na SFF

O změnách klimatu se toho řeklo již mnoho. Nejvypovídavější však nejsou řeči a fakta, ale očité svědectví. O tom se přesvedčila šestičlená posádka malé plachetnice, která zkombinovala svoji zálibu v lyžování s vědeckou výpravou na pobřeží Grónska. To, co zde viděla, mluví za vše.V roce 2014 se šestice žen vydala na malé plachetnici z Islandu přes Dánsko až k západnímu pobřeží Grónska. Bez větších zkušeností s plavbou se postupně seznámily s ovládáním lodě i pobytem na, do nekonečna se táhnoucí, mořské hladině, kde po několik dní plavby nespatřily žádnou pevninu.

snow film fest

Snow Film Fest 2016

Kromě filmu Ledy a přílivy se letos diváci vypraví za prašanem podél Transsibiřské magistrály, za polární kruh podél Švédské královské cesty, na pekelnou jízdu do Maroka nebo s horolezkyní Tamarou Lunger na obávanou K2.

Více informací na www.SnowFilm.cz.

 

Premiéra SFF již ve čtvrtek 20. 11. 2016 v pražském kině AERO! Bratři Švihálkové přijedou představit svůj film osobně! Lístky do AERA koupíte v předprodeji.


Užijte si SNÍH, LED, ADRENALIN!

Do Grónska si přijely zalyžovat na neprobádaných svazích, ale hlavně se chtěly seznámit s místními obyvateli, poznat místní kulturu a také sesbírat data pro vědecké analýzy tohoto úžasně divokého kousku světa. Počasí i kvalita sněhu na mnoha místech předčila jejich očekávání. Přišla ale i četná zklamání a pocit smutku při přesunu do jiné oblasti Grónska.

Kde jindy bývalo moře pokryté ledem a domy skryté pod přívaly sněhu je nyní pouze slabý poprašek a teploty jen mírně pod nulou. Tady si všechny uvědomily, jak velký dopad má pro tuto oblast globální oteplování. Prožijte dobrodružnou cestu po mořské hladině, strmých kopcích a za poznáním klimatických změn naši krásné planety.

 

Trailer k filmu:

Režie: Kt Miller, délka: 30 min, země: USA

Jazyk: anglický, české titulky

Kt Miller

Fotografka, dokumentaristka a výborná lyžařka z americké Montany. Je jednou z mála fotografek, pořizující záběry z těch nejdivočejších koutů světa. Každoročně tráví několik měsíců v Arktidě focením a monitorováním polárních medvědů a spolupracuje s řadou neziskových organizací. Její tvorba vždy ukazuje čirou skutečnost, čímž je velmi podnětná a inspirující; snaží se jí přimět ostatní k přemýšlení nad změnami klimatu.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =