FESTIVAL ZAJÍMAVOSTI

SNOW FILM FEST 2016: nenechte si ujít slavnostní premiéru 20.10. v pražském kině Aero. Soutěžte o volňásky!

SNOW FILM FEST 2016: nenechte si ujít slavnostní premiéru 20.10. v pražském kině Aero. Soutěžte o volňásky!

I když to v posledních letech není se zimou žádná sláva, nezadržitelně se blíží. Abyste nepřišli o přívaly sněhu, třeskuté mrazy, zasněžené svahy a o příběhy lidí poháněných adrenalinem, přinášíme vám již 7. ročník Snow film festu. Slavnostní premiéra proběhne v pražském kině Aero 20. října a zúčastní se jí mimo jiné bratři Švihálci a protagonisté filmu Bulharské bílé zlato.A o čem jsou letošní filmy?

Whiskey Berber

Bratři Švihálkové alias Kejda Ski Team se v zimní sezóně 2014 - 2015 zaměřili na odhalování skialpového potenciálu marockého Atlasu.

Bratři Švihálkové budou přítomni na premiérovém promítání v pražském kině Aero OSOBNĚ.

Tamara

Portrét ženy, která miluje extrémy a žije pro ně. Film o její největším snu – výstupu na K2.

Sibiřský Traverz

Dokument mapuje 9 288 km dlouhou lyžařskou výpravu po nejdelší železnici světa – Transsibiřské magistrále. Špičkoví lyžaři a filmaři z proslulých Sherpas Cinema se po této slavné trase vypravili, aby se seznámili s místní komunitou a prozkoumali sibiřský prašan.

Ledy a přílivy

V roce 2014 se šestice žen vydala na malé plachetnici z Islandu přes Dánsko až k západnímu pobřeží Grónska, kde pak prozkoumaly nové lyžařské cesty a sesbíraly data pro vědecké analýzy tohoto úžasně divokého kousku světa.

Expedice Švédsko

Tři přátelé na polární výpravě 450 km dlouhou Švédskou královskou cestou (Kungsleden).

Bulharské bílé zlato

Jakmile se ponoříte do jejich nitra bulhraských plání, poznáte kouzlo krátkých, strmých a velmi technických sjezdů. Kvalita sněhu je tu výborná a na člověka tu narazíte opravdu zřídkakdy.

Bílé objetí

I přes velký posun v předpovídání lavinového nebezpečí vzrůstají počty nehod s fatálními následky. Tvůrci filmu Bílé objetí se snaží najít vysvětlení, co lidi žene vstříc adrenalinovému zážitku a riskování.

SNOW FILM FEST v kině AERO: čtvrtek 20. října od 17:00

Vstupenky zakoupíte v předprodeji kina Aero.

Více o akci na www.kinoaero.cz. Přidat se můžete také na facebooku

Další informace najdete na www.SnowFilm.cz.

Historie festivalu sahá do roku 2011, kdy vznikl, jako bratrský festival k Expediční kameře. Od té doby vám přinesl stovky minut zimního adrenalinu, které návštěvníky inspirovaly, pobavily, nadchly a přenesly do míst, kam by se třeba jen těžko sami odvážili. Buďte letos jedním z nich.

Na webu www.SnowFilm.cz můžete pohodlně najít, v jakém nejbližším místě se festival koná a dohledáte zde i další informace k filmům, programu a organizaci.

Hlavními partnery festivalu jsou HUDY, Buff a CK Kudrna.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =