PO HEDVÁBNÉ STEZCE ZAJÍMAVOSTI

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou: nový seriál ČT

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou: nový seriál ČT

Advokát Karel a Martin, sportovec tělem i duší, který se živí výškovými pracemi, jsou hlavními hrdiny nového seriálu ČT. Dokumentuje jejich osmiměsíční putování směrem na východ, které zakončili v Himáláji na hoře Manáslu.Oba jsou skialpinisté a táhne je to do vysokých hor. Když je ale při výstupu na sedmitisícový vrchol v pohoří Pamír smetla lavina a oni přežili, několik dnů přemýšleli v základním táboře, zda s touhle zálibou neskončí.

Nahoru po svých, dolů na lyžíchNahoru po svých, dolů na lyžích

Nakonec se vydali na cestu znovu, a tak si potvrdili, že tohoto typu dobrodružství se prostě nedokážou vzdát. Naplánovali si tedy cestu přes Asii až do Himálaje. Prodali, co měli, koupili starý džíp a vyrazili na osmiměsíční putování podél Hedvábné stezky.

Ne vždy šla cesta hladceNe vždy šla cesta hladce

Sedmidílný seriál divákům zprostředkuje osobní zážitky Karla a Martina, které v každém díle končí výstupem do vysokých hor. Jejich putování završí výstup na osmitisícovku Manáslu a sjezd z jejího vrcholu.

Vysokohorský bivakVysokohorský bivak

„V tomto případě jsem stála před nelehkým rozhodnutím, zda svěřit kameru a vlastně celý výsledek natáčení dvěma amatérům. Jejich nadšení a obdivuhodné sportovní výkony mě ale přesvědčily, že má smysl riskovat. Záběry z výstupů i sjezdů velehor a jejich setkávání s lidmi v zapomenutých koutech světa, které během své osmiměsíční cesty potkávali, snad přinese i divákům neobvyklé pohledy na všední život podél Hedvábné stezky,“ říká režisérka a kreativní producentka Jana Škopková.

Seriál můžete sledovat i na webu České televize.


Diskuse

Tomas P.
Tomas P.

Ahoj / Dobrý den


Rad cestuju, rad jsem v prirode a strasne nerad sedim pred Televizi a divam se na zazitky jinych. Radeji je zazivam sam, v dobrem slova smyslu. Po dlouhe dobe jsem to mel "naopak" a to kazdy ctvrtek vecer na CT2. Sledoval jsem jeden z nejlepsich dokumentu (cestopisu), kter jsem kdy videl.


Diky vam obema! Super!

Libor
Libor

Souhlasím (i když já se na dokumenty dívám rád), úžasná cesta a pěkně natočené (i když amatérsky, ale to nevadí, aspoň to bylo bezprostřední).

Zuzana K.
Zuzana K.

Nam se vas cestovatelsky serial moc libil. Prave to, ze to nebyla zadna moc komerce bylo super. Tesim se, az zase nekam vyrazite a natocite nejake dalsi zabery. Vase Hedvabna stezka a Kosmo, to je to, na co se dalo v posledni dobe v Ceske televizi koukat! :D

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =