POZVÁNKA ZAJÍMAVOSTI

Známý fotograf Steve McCurry vystavuje na brněnském Špilberku

Známý fotograf Steve McCurry vystavuje na brněnském Špilberku

Pokud neznáte jméno fotografa Steva McCurryho, pak určitě budete znát jednu z jeho nejslavnějších fotografií - afghánskou dívku s pronikavýma očima. Reportážní fotograf, dokumentarista a dobrodruh už několik desítek let na svých fotografiích zachycuje příběhy obyčejných lidí, mizející tradice nebo i válečné konflikty a přírodní katastrofy.Jednu z nejslavnějších fotografií, Afgánskou dívku, pořídil Steve McCurry v 80. letech v uprchlickém táboře. Aby se tam dostal, musel překročit hranice a nafocené filmy ukrývat všité v oblečení. Díky tomu mohl jako první ukázat světu brutalitu sovětské invaze do Afgánistánu.

Rybáři, Srí LankaRybáři, Srí Lanka

Během života fotil v Číně, Indii, Barmě, Srí Lance nebo Kuvajtu. Jeho fotografie se vyznačují výraznými barvami a atmosférou. Nejvíce ho zajímají silné lidské příběhy, které na svých fotografiích zachycuje díky výrazům ve tváři. Za své dílo obdržel mnoho fotografických i novinářských ocenění včetně několika cen World Press Photo.

Září 2011, New York, USAZáří 2011, New York, USA

V roce 2004 Steve McCurry založil neziskovou organizaci ImagineAsia, která podporuje vzdělávání dětí a dospělých v Afgánistánu.

Sana'a, JemenSana'a, Jemen

Od 13. května do 30. června máte možnost si jeho nejslavnější fotografie prohlédnout na výstavě v prostorách brněnského hradu Špilberk. Po celou dobu trvání výstavy je také naplánováno několik akcí v rámci doprovodného programu.

Mniši, ČínaMniši, Čína

Cestování vlakem, IndieCestování vlakem, Indie


Diskuse

tibor
tibor

vynikající fotograf . Obzvláště ti, kteří mají rádi Indii si výstavu užijí.

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =