TOP TIPY ZAJÍMAVOSTI

Top 7 nejnádhernějších ostrovů v Karibiku, které byste měli znát

Top 7 nejnádhernějších ostrovů v Karibiku, které byste měli znát

Krásné písečné pláže, průzračná tyrkysová voda a tropická vegetace. Karibik láká cestovatele nejen na přírodní bohatství, ale i na kulinářské speciality včetně proslulého karibského rumu. Přináším vám 7 karibských ostrovů, kam můžete třeba utéct před nepřízní evropského počasí.1. Virgin Gorda - přírodní koupele se slanou vodou

Jeden z hlavních Britských panenských ostrovů, jež byl v minulosti vyhledávaným cílem proslulých pirátů a bukanýrů, které vystřídali v současné době turisté. Azurové vody kolem Virgin Gordy jsou totiž ideálním místem pro šnorchlování. Při potápění kolem starých děl desítky let uvězněných pod vodní hladinou si budete připadat jako průzkumník v úplně odlišném světě.

Hlavní atrakcí ostrova však není podmořský svět, ale „The Baths“. Pláž, kde obrovské žulové balvany vytvářejí tajemné jeskyně a jezírka se slanou vodou. Přírodní stezka vedoucí mezi kameny doslova vybízí k plavání a šnorchlování.


Virgin GordaVirgin Gorda

Trh Marigot, Svatý MarinTrh Marigot, Svatý Marin

Dominika - plážDominika - pláž

Prohlédněte si další fotografie k článku...


2. Svatý Martin, ostrov milionů motýlů a letadel přistávajících na pláži

Tropický ráj na zemi s miliony poletujících motýlů je nejmenším ostrovem na světě, který je územně rozdělen mezi dva státy. Francouzský Sv. Martin a nizozemský Sv. Maarten. Právě holandská část ostrova láká nejvíce turistů. Ne však kreolskou kulturou, bělostnými plážemi nebo snad tyrkysovým mořem, jak by člověk v Karibiku očekával, ale letadly. Na proslulé pláži Maho Beach si totiž můžete doslova nechat sednout obří dopravní letadla přímo na hlavu. Hned u pláže se totiž nachází ranvej mezinárodního letiště Princezny Juliany. Díky silnému proudění vzduchu ze řvoucích motorů letadel, které způsobuje erozi, nečekejte na pláži moc palem. Zato si však můžete užit docela velké vlny, které ocení hlavně surfaři a skimboardisté.

Přistávání letadla na Macho Beach, Sv. MartinPřistávání letadla na Macho Beach, Sv. Martin

3. Svatá Lucie – bahno a sopečné prameny

Ostrov Sv. Lucie patří mezi Návětrné ostrovy. Hlavní dominantou jsou dvě sopky – Velký a Malý Piton. Nemusíte se však obávat, poslední erupce byla zaznamenána v 18. století. Můžete se tedy bezstarostně kochat okolní přírodou, vyzkoušet bahenní lázeň a sopečné prameny vytékající z nitra stále aktivní sopky Soufriére v Sulphur Springs Park. To vše v lázních, které nechal vybudovat už Ludvík XVI.

Každou páteční noc se v rybářské vesničce Anse La Raye koná pouliční zábava. Až do časných ranních hodin si můžete dosyta užívat smažených ryb, reggae i tance. Další atrakcí ostrova je trh v Castries a ostrov Pigeon, kde můžete navštívit jak archeologické ruiny z koloniální doby, tak i nádherné pláže.

Na ostrově můžete obdivovat i zbytky tropického deštného pralesa, bohužel část byla už během let vymýcena. I tak lze ve zbytku bohatého porostu spatřit nejrůznější druhy papoušků (například amazonas versicolor), ještěrek, leguánů a žab.

4. Guadeloupe – ostrov ananasu

Guadeloupe je zámořským regionem Francie, což v sobě skrývá hned několik výhod. Můžete zde třeba platit eurem a přicestovat jako do kterékoli jiné země Evropské unie. Na Guadeloupe silný francouzský vliv připomíná i budova tržnice v Point á Pitre, kterou navrhl sám Gustav Eiffel.

Pokud máte rádi ananas, Guadeloupe je tou správnou volbou. Právě z tohoto ostrova toto šťavnaté ovoce pochází. Kromě ananasu je místní specialitou i Bois Bande. Tentokrát se nejedná o žádné tropické ovoce, ale o silné přírodní afrodiziakum. Roztok, kvůli kterému jsou v obležení turistů hlavně kreolské babky bylinkářky.

Feuillere beach, GuadeloupeFeuillere beach, Guadeloupe

5. Dominika – ostrov deštného pralesu

Dominika je ostrov sopečného původu, jehož členité vnitrozemí je převážně pokryto tropickým pralesem, který dosud zůstává z větší části zachován v původní podobě. Na výlet do deštného tropického pralesa v parku Morne Trois Pitons se můžete vydat z přístavního města Rosalie. Nedaleko leží i dech beroucí Traffalgarské vodopády. Burácející voda ze dvou hlavních vodopádů padá do rozeklaných tůní. Přímo mezi obrovské černé skály, které jsou obrostlé mechem, kapradím a orchidejemi.

Průzračné vody Karibiku jsou rájem pro šnorchlování i potápění. Nedaleko Grenady se nachází i obrovská podmořská galerie, kde můžete obdivovat stovky soch na dně oceánu.

6. Grenadiny – za potápěním i velrybami

Grenadiny se skládají z 32 menších korálových ostrůvků, z nichž je jen polovina osídlena. Třetí největší ostrov Bequita, je zemí potápěčům zaslíbená. Kolem ostrova se nachází dvacet osm míst zajímavých pro potápění. Můžete se ponořit mezi vraky lodí, dostat se do podmořské jeskyně, a také spatřit velkou karetu, langusty, morény a mnoho jiných zajímavých druhů ryb. Bequita je také jedním z mála míst na světě, kde je Mezinárodní velrybářskou komisí povoleno lovit v omezeném množství velryby. Místní rybáři mají povoleno tradiční metodou, tedy ručním vrháním harpun z malých otevřených plachetnic, ulovit až čtyři velryby ročně. Jedná se však o tak náročnou techniku, že většinou se nepodaří ulovit ani jednu velrybu.

Grand Anse Beach, GrenadaGrand Anse Beach, Grenada

7. Grenada – ostrov koření

Grenada je jedním z nejzajímavějších ostrovů Karibiku. Má vše, co může dovolená v Karibiku nabídnout. Hornaté vnitrozemí, tropické lesy, romantické pláže i vodopády. Dokonce i hlavní město ostrova, St. George´s je považováno za jedno z nejmalebnějších přístavních měst v Karibiku.

Grenada dostala přívlastek „Ostrov koření“, pěstuje se zde totiž ve velkém muškátový květ i oříšek, skořice a zázvor. Samozřejmě ani tady nechybí krásné lokality pro šnorchlování a potápění. Nejlepší místo pro prozkoumávání podmořského života, potápění se želvami i kolem potopených lodí, je Molinière Point severně od St. George´s.

Ve vnitrozemí, v deštném lese Grand Etang vede krásná vycházková trasa podél sedmi vodopádu - Seven Sisters Falls Trail. V zátoce Hartman Bay na samém jihu Grenady si můžete zase vychutnat nejen klid na plážích, ale v baru Martin´s Pub i jeden z nejlepších rum punchů v Karibiku.


Diskuse

Linds
Linds

Zapomněli na Martinik :-)  Vyrážíme za 3 týdny. Někdo další v tomto termínu?

David
David

Ahoj, prosimte posli mi vice info na dejvasv@gmail.com Zvazujeme s prirelkyni cestu do Karibiku. Diky David

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =